Zielona Góra Sport.pl > 

2 kwietnia Polacy staną do boju w Zielonej Górze

CeKon

2016-12-15, godz. 21:04

Potwierdzony został termin żużlowego meczu Polska - Reszta Świata, który na początku sezonu 2017 ma zostać rozegrany w Zielonej Górze.

PZM

2 kwietnia - to nowa data meczu reprezentacji Polski z ekią złożoną z zawodników różnych narodowości. Do rywalizacji miało dojść jesienią - 9 października br. Fatalna pogoda pokrzyżowała jednak plany organizatorów. Świetnie zapowiadające się widowisko przełożono więc na nowy rok.

- Zawody odbędą się 2 kwietnia. To bardzo dobry termin - mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Cieszymy się, że pierwszy mecz reprezentacji Polski w nowym roku odbędzie się jeszcze przed startem rozgrywek ligowych. Wracamy w ten sposób do pewnej tradycji. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach było podobnie, by jedną z pierwszych imprez w sezonie był mecz kadry narodowej.

W składzie biało-czerwonych z pewnością nie zabraknie zawodników Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Na jesienny mecz selekcjoner Marek Cieślak powołał m.in. Piotra Protasiewicza i Patryka Dudka. - Parę lat już jeżdżę na żużlu, ale dopiero teraz pierwszy raz wystartuję w Zielonej Górze z orłem na piersi - podkreślał z satysfakcją "Protas". Prawdopodobnie wiosną kapitan Falubazu - wielokrotny reprezentant Polski - znów stanie do boju pod biało-czerwoną flagą.

Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Zielona Góra